Obvestilo od velikega četrtka, 1. 4., do bele nedelje, 11. 4. 2021

V skladu z vladnim odlokom so slovenski škofje podali naslednja navodila:

Od Velikega četrtka, 1. 4. 2021, do nadaljnjega so svete maše z udeležbo ljudstva odpovedane. Svete maše, ki so oznanjene, bodo opravljene brez navzočnosti ljudstva.

Cerkve ostanejo odprte za osebno molitev vernikov, individualni prejem svetega obhajila. Omogočen bo dostop do blagoslovljene vode za domačo rabo.

Zaradi izrednih razmer naj verniki spremljajo neposredne prenose svetih maš in prazničnih bogoslužij po televiziji, radiu ali spletu iz krajevne stolnice.

Veliki četrtek, 1. april Ob 9.00 – Krizmena sv. maša – novomeška stolnica Ob 10.00 – Krizmena sv. maša iz Vatikana (TV EXODUS) Ob 18.00 – Večerna sv. maša velikega četrtka iz Vatikana (TV EXODUS) Ob 18.30 – Večerna sv. maša velikega četrtka iz ljubljanske stolnice (RADIO OGNJIŠČE)

Veliki petek, 2. april Ob 10.00 – Pasijon po Marku (TV SLO 2) Ob 18.00 – Bogoslužje v čast Gospodovemu trpljenju iz Vatikana (TV EXODUS) Ob 18.30 – Bogoslužje v čast Gospodovemu trpljenju – ljubljanska stolnica (RADIO OGNJIŠČE) Ob 21.00 – Križev pot iz Vatikana (TV SLO 2, TV EXODUS)

Velika sobota, 3. april Ob 15.00 – Blagoslov jedil iz mariborske stolnice (TV SLO 1) Ob 18.30 – Velikonočna vigilija – ljubljanska stolnica (RADIO OGNJIŠČE) Ob 19.30 – Velikonočna vigilija iz Vatikana (TV EXODUS) Ob 19.58 – Velikonočna poslanica slovenskih škofov (TV SLO 1)

Velika noč, 4. april Ob 10. 00 – Sv. maša iz mariborske stolnice (TV SLO 1) Ob 10.00 – Sv. maša iz Vatikana (TV EXODUS) Ob 11.10 – Kratek film o sv. Frančišku (TV SLO 1) Ob 11.20 – oddaja Obzorja duha (TV SLO 1) Ob 11.55 – Blagoslov svetega očeta Frančiška Urbi et Orbi (TV SLO 1) Ob 12.00 – Blagoslov svetega očeta Frančiška Urbi et Orbi (TV EXODUS)

Škofje določajo, da duhovniki zvonijo ob običajnih urah tako med tednom kot ob nedeljah in praznikih. Na Veliko noč naj duhovniki zvonijo ob 8. uri zjutraj in s tem vernike povabijo k velikonočnemu zajtrku.