Nov župnijski svet Sv. Lovrenca Brežice pričel z delom

»Novi člani Župnijskega pastoralnega sveta v župniji sv. Lovrenca v Brežicah pričeli z delom«

Novi člani Župnijskega pastoralnega sveta v župniji sv. Lovrenca v Brežicah so se v četrtek, 15. 12. 2022, po večerni sveti maši v kapeli Slomškovega doma zbrali na prvem srečanju. V novi ŽPS so izvoljeni Alenka Černelič Krošelj, Bernarda Žnideršič, Bojan Urek, Darja Ferenčak, David Križman, Florijana Kopinč, Ivan Zofič, Jože Kelhar, Jurij Žnideršič, Mateja Kolić, dr. Mihaela R. Neral, Renata Podpečan, Stanislav Golobič, Vid Kolić in Zinka Žnideršič. Po dnevnem redu konstitutivne seje ŽPS je uvodni molitvi sledila zahvala prejšnjim članom in predstavitev novih članov ŽPS ter izvolitev tajnice, Mihaele R. Neral. V nadaljevanju seje so se novi člani ŽPS predstavili ter potrdili svoje poslanstvo v tem mandatu in zagotovili, da bodo živeli evangelij in bili luč sveta ter pritegnili veliko mladih in tistih, ki še ne poznajo evangelija. Gospod župnik Ivan je vsem podaril priročnik za člane ŽPS – Župnija na sinodalni poti. Veliko časa je bilo posvečenega aktualnim dogodkom v župniji, v zadnji točki pa so bile dorečene božične dejavnosti in dogodki ob svetem večeru, pa tudi prazniku Svetih treh kraljev. Zaključek srečanja je bil usmerjen v dobre misli in moč Božje besede, na koncu seje pa smo skupaj zaupno molili za uspešno pastoralno delo.

V nedeljo, 18. decembra 2022, je bil po sveti maši, ki se je pričela ob 10. uri, predstavljen nov Župnijski pastoralni svet, petnajstim članom novega ŽPS je gospod župnik Ivan podelil imenovanja škofa Maksimiljana.