Celjski škof dr. Maksimilijan Matjaž daroval sv. mašo v brežiški farni cerkvi Sv. Lovrenca

Na nedeljo zavetnika Sv.Vincencija ( Diakon in mučenec sv. Vincencij je v začetku 4. stol. izpričal svojo neomajno vero v Kristusa: znal je govoriti prepričljivo in bil v trpljenju močan. – Na Slovenskem je sv. Vincencij v visokih časteh predvsem v vinorodnih krajih – morda zaradi svojega imena, ki ga je ljudstvo docela napačno izvajalo iz ‘vina’. Ime v resnici izhaja iz latinske besede ‘vincens’ in pomeni ‘zmagujoč’.)

je našo brežiško župnij Sv.Lovrenca v Brežicah obiskal celjski škof dr. Maksimilijan Matjaž in daroval sv. mašo. Prisrčno srečanje z župljani pa se je nadaljevalo tudi zunaj pred cerkvijo. Današnja nedelja je tudi nedelja Svetega pisma.

One Reply to “Celjski škof dr. Maksimilijan Matjaž daroval sv. mašo v brežiški farni cerkvi Sv. Lovrenca”

Comments are closed.