Zlatomašnik brežiški župnik Milan Kšela

11. avgusta 2019 je z darovano slovesno sveto mašo v domači farni cerkvi Sv. Lovrenca v Brežicah ob navzočnosti številnih duhovnikov in ostalih vernikov svojo Zlato mašo obeležil priljubljeni brežiški župnik in častni občan Občine Brežice Milan Kšela.

“Dragi naš zlatomašnik, spoštovani gostje, kjer ste še posebej pomembni slavljenčevi sorodniki, spoštovani vsi zbrani, Po slavljenju in čaščenju pol stoletja tesne povezanosti z Bogom in opravljanja božje službe, bomo naredili majhen korak v druga področja povezanosti in služenja Bogu. Ko ste se zavezali Bogu, ste se zavezali tudi nam ljudem, povsod, kjer ste služili in še posebej nam v Brežicah.. tistim, ki tukaj živijo že od nekdaj, tistim, ki smo prišli v mesto in župnijo, tistim, ki pridejo samo občasno… vsi mi vemo, da svoje poslanstvo dojemate in živite širše… da je nepogrešljiv del vašega življenja tudi vpetost v družbo, v različne dele vsakdanjika in praznika. O tem priča vaše delo, o tem priča dejstvo, da smo danes zbrani tisti, ki smo večkrat tu in tisti, ki so vam prišli čestitat, ker vas cenijo in sodelujete z njimi na različnih področjih. Današnji dan ni samo Vaš praznik, ampak je tudi naš praznik, saj vemo, da je tudi vam najpomembneje, da smo z vami MI. Slovesna maša je zaključena, zaveza z Bogom je znova potrjena, mi pa smo vam kot našo zavezo pripravili naslednje darilo.. Prosim, da sedete pred ekran …. ” ( Alenka Černelič Krošelj na uvodu premiere filma)

 

in tako je bilo na premierni predstavitvi omenjenega filma v farni cerkvi Sv. Lovrenca v Brežicah, 11. avgusta 2019:

fotografije: © Foto Rožman Brežice